Google stawia na smartwatche!

Google stawia na smartwatche!

Firma macierzysta Google, Alphabet, złożyła ofertę zakupu fitness trackera Fitbit – ruch, który wywołał pewne obawy o prywatność.

Reuters donosi, że amerykański gigant technologiczny złożył ofertę, ponieważ próbuje wejść na rynek zegarków inteligentnych i technologii nadających się do noszenia, zgodnie ze źródłami.

Fitbit sprawia, że urządzenia, które mogą śledzić i przechowywać intymne dane zdrowotne, takie jak tętno, jakość i długość snu, codzienne kroki i odległość pokonana podczas ćwiczeń.

Analitycy zgadzają się, że wartość strategiczna firm takich jak Fitbit leży w dużej ilości danych, które gromadzą na temat kondycji i zdrowia swoich użytkowników.

Jest to informacja szczególnie wrażliwa z punktu widzenia prywatności, co oznacza, że gdyby transakcja miała zostać potwierdzona, prawdopodobnie musiałaby zostać poddana intensywnej kontroli ze strony organów regulacyjnych.

Pomimo konkurowania z innymi dużymi firmami technologicznymi w dziedzinie smartfonów, Google nie opracował jeszcze żadnych ofert do noszenia.

Nie ma pewności, że negocjacje pomiędzy Google i Fitbitem doprowadzą do jakiegokolwiek porozumienia, jak podały źródła, prosząc o niezidentyfikowanie, ponieważ sprawa jest poufna.