Xiomi zapowiada 64 megapixelową kamerę

Xiomi zapowiada 64 megapixelową kamerę

Xiaomi zaprezentowało pierwszą komercyjną aplikację 64-megapikselowego czujnika, który Samsung może wykorzystać w swoich flagowych telefonach

W środę Xiaomi zaprezentowało 64-megapikselową technologię obrazowania, która będzie zasilać aparaty w nadchodzącej gamie smartfonów, z których pierwszym będzie telefon Redmi wprowadzony na rynek w czwartym kwartale. Tą technologią aparatu jest czujnik Samsung ISOCELL Bright GW1, który został ogłoszony w maju. Ponadto firma powiedziała, że ​​pracuje nad telefonem z aparatem o rozdzielczości 100 megapikseli, pakującym czujnik Samsung ISOCELL, pod marką premium Mi.

Wykorzystując czujnik obrazu Samsung, 64-megapikselowa kamera Xiaomi działa w celu stworzenia „bariery piksel-piksel”, która pomoże zminimalizować interferencję światła między pikselami. W rezultacie poprawi reprodukcję kolorów do maksymalnego osiągalnego punktu, powiedział prezes i współzałożyciel Xia Lin Bin Lin na tym wydarzeniu.

Linowi towarzyszył Jesuk Lee, wiceprezes, szef działu projektowania czujników w Samsung Electronics, który wyjaśnił mechanizm czujnika GW1 firmy Samsung. Powiedział, że w czujniku działa technologia podwójnego wzmocnienia, która „inteligentnie dostosowuje czułość ISO” do światła otoczenia. Zasadniczo oznacza to, że ISO będzie minimalna w warunkach wysokiej jasności i odwrotnie. Czujnik może wytwarzać obrazy o maksymalnej rozdzielczości 9248 × 6936 pikseli. Czujnik ma HDR do 100 decybeli.