Jak zabezpieczyć telefon z Androidem?

Jak zabezpieczyć telefon z Androidem?

Dla wielu z nas smartfon to narzędzie, które służy zarówno komunikacji z innymi, rozrywce, zapisywaniu wspomnień a nawet pracy. Dlatego też chcemy, by sprzęt, z którego korzystamy był maksymalnie bezpieczny. Często jednak nie wiemy w jaki sposób zatroszczyć się o swój telefon, by informacje w nim zapisane nie wpadły w niepowołane ręce. Tymczasem, to wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Poniżej przedstawiamy sprawdzone rozwiązania, dzięki którym twój telefon będzie znacznie bezpieczniejszy. 

Hasła w aplikacjach

Z całą pewnością na twoim smartfonie zainstalowanych jest co najmniej kilka aplikacji, z których korzystasz każdego dnia – media społecznościowe, komunikatory, mapy czy aplikacje do video to tylko niektóre z nich. Zabezpiecz je. Warto więc ustawić inne hasło dla każdej aplikacji, z której korzystamy. Jeśli obawiasz się, że hasła zaczną ci się mylić możesz skorzystać z wygodnego rozwiązania jakim jest manager haseł. Dzięki niemu możesz mieć pewność, że żadne z nich nie zostanie zapomniane.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Nawet jeśli dbasz o jakość swoich haseł mogą zostać one złamane przez kogoś o złych zamiarach. Jak zabezpieczyć się przed takim zagrożeniem? To proste – postaw na uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Wówczas, nawet gdy twoje hasło zostanie złamane i nastąpi próba jego zmiany będzie to niemożliwe, ponieważ otrzymasz powiadomienie o tym, że ktoś próbuje tego dokonać. Aplikacja poza podaniem hasła aplikacja zażąda również kodu wysyłanego np. na numer telefonu.