Fitness dla dzieci staje się coraz bardziej popularny

Fitness dla dzieci staje się coraz bardziej popularny

Kilka szkół ma w swoich obiektach siłownię, ale zajęcia fitness zawsze są ignorowane, gdy akademicy stają się trudniejsi, a nacisk na zdobywanie dobrych ocen zajmuje centralne miejsce.
trener fitness, monitor fitness, zegarek fitness, świadectwo fitness, siłownie blisko mnie, zdrowie dziecka, gimnastyczka, budowa ciała gimnastyczki, ciało gimnastyczki To zmartwienie nie jest bez powodu, ponieważ dzieci nie są już widywane na zewnątrz – place zabaw, bez względu na ich liczbę, leżą bezczynnie w samotności, pozbawiony kroczących działań, gier w tag (touch-and-go).

Bez żartów. Dzieci dołączają do klubu – aby pocić się z dorosłymi na siłowniach i innych centrach fitness, ponieważ rodzice idą o krok dalej, aby utrzymać otyłość w bezpiecznej odległości od swoich oddziałów. Cały pomysł, by dzieci „ćwiczyły” i angażowały się w różne działania mające na celu poprawę ich kondycji, może wydawać się dziwny jeszcze kilka lat temu, ale już nie. Koncepcja szybko staje się nową normą, a rodzice coraz bardziej niepokoją się pogarszającym się zdrowiem i sprawnością fizyczną swoich dzieci.

To zmartwienie nie jest bez powodu, ponieważ dzieci prawie nie są już widywane na zewnątrz – place zabaw, bez względu na ich liczbę, leżą bezczynnie w samotności, pozbawione chwiejnych czynności, gier z tagami (touch-and-go). Dzieci są dziś otoczone zbyt dużą liczbą ekranów, aby wyjść. Istnieje również kwestia łatwiejszego i nieograniczonego dostępu do wszystkich „niewłaściwych pokarmów”, które są szkodliwe dla dobra dziecka. „Makaron błyskawiczny jest uważany za ucztę, podobnie jak pozytywne wzmocnienie. Jeśli dziecko coś osiągnęło, rodzice traktują ją do miski z makaronem błyskawicznym, więc dzieci postrzegają to jako nagrodę. Stołówki szkolne serwują również smażone i śmieciowe jedzenie o niskiej zawartości składników odżywczych. W pewnym sensie dzieci nie są już przyzwyczajone do jedzenia prostych, naturalnych potraw ”, mówi 53-letnia Nishriin Parikh, entuzjastka fitnessu, która prowadzi treningi jogi dla dzieci i dorosłych w Bombaju.

Wszystkie te czynniki skłaniają rodziców do wysyłania swoich dzieci – zarówno nieletnich, jak i nastolatków – na siłownie lub klasy, które działają na rzecz poprawy kondycji. W ostatnim czasie otwarto wiele siłowni przeznaczonych wyłącznie dla dzieci, mimo że istniejące sieci siłowni, które tradycyjnie koncentrują się na fitnessie i kulturystyce dla dorosłych, poszerzyły swoje horyzonty, wprowadzając specjalne treningi i zajęcia dla dzieci. „Im bardziej narażasz swoje dzieci na fitness w młodym wieku, tym lepiej. Początkowo zabierałem moją 10-letnią córkę do parku, ale potem zdałem sobie sprawę, że już jej się to nie podoba. Poza tym nie jest zbyt sportową osobą i uwielbia jeść. Właśnie wtedy zacząłem zabierać ją na trening jogi ze sobą na fitness – mówi 42-letnia Anjum Bhagat, nauczycielka specjalna z Bombaju, obecnie współpracująca z Cathedral and John Connon School.

Seema Arora (zmieniona nazwa), 44-letnia profesjonalistka medialna z Delhi, również zaczęła wysyłać swoją 12-letnią córkę na siłownię w swojej okolicy w celu odchudzania. „Próbowałem zwykłych sportów, takich jak tenis, ale odkryłem, że nie ćwiczyła podczas gry. Ponadto, aby uniknąć upału i zanieczyszczenia miasta, preferowaną opcją jest siłownia wewnętrzna. Moja córka jest członkiem siłowni od pięciu miesięcy i codziennie trenuje ponad godzinę ”- mówi.

Wiele napisano o skutkach bezczynności i letargu wśród dzieci. Najczęstsze wśród nich przybrały formę otyłości nawet wśród małych dzieci. Według Światowej Organizacji Zdrowia dane dotyczące globalnej otyłości wzrosły prawie trzykrotnie od 1975 r. Znaczna część tego obciążenia otyłością spoczywa na samych Indiach. Badanie z 2017 r. Opublikowane w The New England Journal of Medicine wykazało, że Indie mają drugą co do wielkości liczbę otyłych dzieci na świecie po Chinach, oficjalna liczba wynosi 14,4 miliona. W badaniu zebrano dane z 195 krajów w latach 1980–2015. „Otyłość jest zdecydowanie najczęstszym problemem, na który cierpią dzieci. Dzieci w wieku 7–10 lat, a także w wieku młodzieńczym, stają się najbardziej otyłe. To cichy zabójca ”- mówi Fazal Nabi, dyrektor oddziału pediatrii w szpitalu i centrum badawczym Jaslok w Delhi. Otyłość jest również przyczyną dolegliwości tak poważnych jak udar i cukrzyca w długim okresie.