Kocia dieta – co warto o niej wiedzieć?

Kocia dieta - co warto o niej wiedzieć?

Jeśli jesteś opiekunem kota z całą pewnością chcesz, by twój pupil cieszył się dobrym zdrowiem. Aby było to możliwe musisz zadbać o jego dietę. Często jednak zdarza się tak, że mimo dbałości o dania, które spożywa twój pupil nie czuje się on najlepiej. Wynika to z błędów, które spowodowane są mitami dotyczącymi kociej diety. Pora się z nimi rozprawić.

Unikaj domowego jedzenia

To oczywiste, że chcesz rozpieszczać swojego kota. Jednak podawanie pupilowi resztek ze stołu nie jest dobrym pomysłem. To co zdrowe i pożywne dla ciebie może być szkodliwe dla twojego przyjaciela. Poza tym ludzkie jedzenie zawiera duże ilości soli, która może doprowadzić nawet do uszkodzenia nerek twojego pupila. O wiele lepiej zainwestować w wysokiej jakości karmę o starannie dobranych składnikach. Nie powinna zawierać barwników ani ulepszaczy a jednocześnie być dopasowana do wieku i potrzeb twojego kota. Inną karmę podaje się bowiem kocim seniorom, inną kotom po sterylizacji, jeszcze inną zaś kocim maluchom.

Koty wcale nie lubią mleka

Mit kotka, który słodko pije mleko ze spodeczka to chyba jeden z tych, które wciąż są bardzo powszechne. Tymczasem podając kotu mleko możesz poważnie mu zaszkodzić. Większość kotów po zakończeniu karmienia przez matkę traci zdolność do trawienia laktozy. Dlatego też zrezygnuj z podawania swojemu kotu mleka. On naprawdę nie potrzebuje go by być szczęśliwym.

Podsumowując, prawidłowe karmienie kota nie jest zadaniem łatwym i wymaga od opiekuna wiedzy oraz wyboru najlepszych produktów. Pamiętaj, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości nie bać się skorzystać z pomocy weterynarza.