Mieszkanie w stylu boho – czym się wyróżnia?

Mieszkanie w stylu boho - czym się wyróżnia?

Urządzając swoje mieszkanie warto brać pod uwagę nie tylko aktualne trendy, ale również własne upodobania i charakter. Tylko wtedy uda nam się stworzyć przestrzeń, w której będziemy czuli się dobrze.
Jedną z propozycji, którą warto wziąć po uwagę jest niezwykle popularny od kilku lat styl boho, który daje nam sporo możliwości kompozycyjnych. Jest to bowiem styl, w którym nie istnieją ograniczenia. Poznajmy go nieco lepiej i sprawdźmy czym się charakteryzuje.

Czym charakteryzuje się styl boho?

To styl, w którym nie ma miejsca na nijakość, delikatne pastele czy grzeczne dekoracje. Decydując się na urządzenie wnętrza w stylu boho możemy wybierać te kolory, które lubimy i łączyć je ze sobą w dowolny sposób. Im więcej barw i mocnych akcentów tym lepiej – dzięki nim wnętrza stają się znacznie ciekawsze i mają swój charakter.

Styl boho to nie tylko intensywne kolory, ale również bogactwo wzorów. Bardzo często we wnętrzach utrzymanych w tym klimacie pojawiają się regionalne wzory, hafty oraz rustykalne zdobienia. Nie brakuje również orientalnych ornamentów. Bardzo często wykorzystuje się wzorzyste tapety lub ręcznie tkane makaty.

Urządzając mieszkanie w stylu boho warto stawiać na różnorodność materiałów. Bardzo dobrym pomysłem jest postawienie na naturalne tkaniny, które wprost idealnie pasują do tego stylu. We wnętrzach urządzonych w stylu boho nie może zabraknąć litego drewna (w tym również szlachetnych jego gatunków)  wikliny i ceramiki.

Dla kogo będzie idealny?

Mieszkanie urządzone w stylu boho to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie kreatywność, niecodzienne rozwiązania, swobodę. Świetnie czuć będą się w nim osoby, które mają artystyczną duszę, przepadają za kolorami i lubią wiele zmieniać. To styl, który posiada własny charakter i pozwala nadać mieszkaniu wyjątkowej atmosfery.