Chiny – “W przypadku ataku USA będziemy gotowi”

Chiny - "W przypadku ataku USA będziemy gotowi"

Chiny twierdzą, że podejmą „środki zaradcze”, jeśli Stany Zjednoczone rozmieszczą naziemne rakiety średniego zasięgu w zakresie Azji i Pacyfiku.

Fu Cong, dyrektor departamentu kontroli zbrojeń w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, powiedział dziennikarzom we wtorek, że Pekin „nie pozostanie bezczynny wobec”, jeśli Waszyngton dotrzyma obietnicy złożony w zeszły weekend przez nową sekretarza obrony Marka Espera w zakresie wymagającym wcześniejszego przygotowania pocisków w czasie ” ”, Najlepiej w ciągu kilku miesięcy.

Wezwał chińskich sąsiadów, w zakresie Japonię, Koreę Południową i Australię, do „Zachowaj zakres”, odsuń rozmieszczenie rakiet USA, dodając, że należy do interesom bezpieczeństwa narodowego tych krajów.

Fu nie określony, jakie środki zaradcze podejmą Chiny, ale powiedział „wszystko jest na stol”.

Cel sekretarza Espera polegający na rozmieszczeniu naziemnych pocisków rakietowych w zakresie zależnych po tym, jak administracja Trumpa oficjalnie wyciągnęła USA z traktatu o siłach nuklearnych z 1987 roku w zeszłym tygodniu. Pakt zawarty z byłym Związkiem Radzieckim zakazem jądrowych i standardowych pocisków balistycznych o zasięgu od 500 do 5 000 kilometrów. Waszyngton powiedział, że wycofał się z INF z powodu ciągłych naruszeń ze stron Moskwy.