Ludzie wydają ponad pół miliona rocznie na Apple Airpods

Ludzie wydają ponad pół miliona rocznie na Apple Airpods

Według Metropolitan Transit Authority, który nadzoruje metro w Nowym Jorku, dokładnie 104 z około 5.000 sztuk uratowanego mienia osobistego od lipca 2018 r. do lipca 2019 r. były Apple AirPods lub ich sprawy dotyczące opłat.

Rzeczywista liczba uratowanych odtwarzaczy AirPods może być jeszcze większa. Zespoły obsługi technicznej MTA odnotowały również 672 incydenty związane z “małżowiną uszną” i kolejne 147 incydentów związanych ze słuchawkami, z których niektóre mogły dotyczyć odtwarzaczy AirPods.

Odniesienia do “AirPod” w dziennikach MTA stały się bardziej powszechne w marcu, kiedy Apple opublikował nową wersję, zauważył rzecznik MTA Andrei Berman: “Może ludzie w terenie zaznajomili się bardziej z terminologią”.

Na szczęście dla Apple, jego klienci są głęboko przywiązani do swojego odłączonego sprzętu usznego i oczekuje się wydać 700 milionów dolarów lub więcej w tym roku tylko zastąpić utracone AirPods i przypadki ładowania w 2019 roku, według szacunków jednego z analityków Wall Street.

“To nadal jest prawie epidemia, jeśli chodzi o straty AirPods”, powiedział analityk papierów wartościowych Wedbush Dan Ives, który posiada dwie pary AirPods.

Oczekuje on, że Apple sprzeda 62 miliony zestawów AirPods w tym roku, generując około 10 miliardów dolarów do 12 miliardów dolarów w sprzedaży, w zależności od tego, ilu klientów kupi podstawowy model z dwoma wkładkami dousznymi umieszczonymi wewnątrz małej obudowy do ładowania plug-in ($159) lub bezprzewodową wersję obudowy do ładowania ($199). Wymienne wkładki douszne i obudowy stanowią około 5% do 7% całkowitej sprzedaży AirPod, Ives szacuje, lub sprzedaży zastępczej około 700 milionów dolarów, w oparciu o średnie zakresy jego liczb.

Bardzo niewielu użytkowników, którzy tracą swoje AirPods – może 1%, liczby Ivesa – nie zastąpi utraconych akcesoriów. “Wielu konsumentów postrzega swoje priorytety jako żywność, wodę i odtwarzacze AirPods”, powiedział Ives.

Apple nie prowadzi sprzedaży odtwarzaczy AirPods. Firma nie ujawniłaby również, ilu klientów kupuje zamienniki, zarówno w parach, jak i indywidualnie. Nie jest również jasne, który podest jest bardziej podatny na spadek – w lewo i w prawo.

Wszystko, co wiemy, to fakt, że firma pobiera opłatę w wysokości 69 dolarów za zamienny odtwarzacz lotniczy lub 138 dolarów za parę. Ładowarki można również wymienić na 59 dolarów za wtyczki i 79 dolarów za wersje bezprzewodowe. Apple nie oferuje również polisy ubezpieczeniowej na zagubione odtwarzacze AirPods, jak powiedział rzecznik firmy.

The Wall Street Journal w tym tygodniu poinformował, że MTA jest “ważenie” ogłoszenie usługi publicznej zachęcając jeźdźców do zatrzymania skrzypce z ich AirPods podczas wsiadania do pociągu – oświadczenie organu tranzytowego roszczeń został wyjęty z kontekstu.