Asysten Google odczytuje wiadomości z telegrama, whatsapp, slack

Asysten Google odczytuje wiadomości z telegrama, whatsapp, slack

Asystent Google będzie mógł odczytywać wiadomości nie tylko z SMS-ów lub Hangoutów, ale również z innych aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp, Telegram i Slack.

Telegram, WhatsApp, Slack, Google Assistant, funkcja Google Assistant, Google Assistant apk, aplikacja Google Assistant

Czy często korzystasz z Asystenta Google? Wtedy wiesz, że zawsze było w stanie odczytywać na głos SMS-y i wiadomości z Hangoutów. Jednak podobnie jak WhatsApp cieszy się ogromną popularnością, ludzie na całym świecie korzystają z kilku innych aplikacji do komunikacji błyskawicznej innych niż te dwa.

Ale scenariusz zmienił się na dobre. Asystent Google będzie mógł odczytać dla Ciebie wiadomości nie tylko z SMS-ów lub Hangoutów, ale także z innych aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp, Telegram i Slack. Będzie można także odpowiadać na te wiadomości za pomocą Asystenta.
Jak aktywować tę funkcję?

Jeśli ta funkcja jest dostępna w Twoim urządzeniu, aby ją aktywować, musisz przyznać asystentowi Google dostęp do tych danych powiadomień w telefonie. Możesz przystąpić do powiedzenia „przeczytaj moje wiadomości”, gdy na ekranie pojawi się komunikat z prośbą o pozwolenie na dostęp do danych powiadomienia. I to wszystko, co robi – Asystent nie ma dostępu do danych aplikacji,

Po aktywacji pojawia się ostatnia wiadomość w tej aplikacji, a Google czyta ją na głos, a następnie nazwę aplikacji i nadawcę wiadomości. Następnie masz dwie opcje – albo napisać odpowiedź, albo powiedzieć jedną. Po zakończeniu wiadomość zostanie wysłana do wysłania i oznaczona jako przeczytana.