Boo, Najsłynniejszy pies w internecie zmarł

Boo, Najsłynniejszy pies w internecie zmarł

Boo, uroczy Pomorzanka, który podbił serca miłośników psów wszędzie, zmarł w piątek wieczorem. Internetowy pies miał 12 lat.

Boo został nazwany nieoficjalnym „najsłodszym psem świata” po tym, jak jego właściciel zaczął katalogować swoją puszystą małą twarz i wybryki szczeniaków w mediach społecznościowych.

Ponad 16 milionów ludzi polubiło Boo i śledziło go na jego stronie na Facebooku w chwili jego śmierci i miało na swoim Instagramie ponad 500 000 obserwujących.

Post na Facebooku ogłaszający śmierć Boo brzmi:

Od czasu założenia strony FB Boo, przez lata otrzymałem tak wiele notatek od ludzi, którzy dzielili się historiami o tym, jak Boo rozjaśniło ich dni i pomogło wnieść trochę światła do ich życia w trudnych czasach. I to było naprawdę celem tego wszystkiego … Boo przyniósł radość ludziom na całym świecie. Boo to najszczęśliwszy pies, jakiego kiedykolwiek spotkałem. Był tak łatwy w prowadzeniu, że nigdy nie musieliśmy przejmować się treningiem. Sprawił, że najbardziej męski z mężczyzn piszczał z zachwytu nad swoją bystrością i rozśmieszał wszystkich swoją dziwaczną, machającą ogonem osobowością.

Od sobotniego poranka ponad 34 000 osób skomentowało ten post, wyrażając swój żal i współczucie.

„Boo był pierwszym szczeniakiem, którego obserwowałem na Facebooku. Był najsłodszym pluszowym misiem psa na świecie. Bardzo mi przykro z powodu twojej straty” – powiedział jeden komentarz.

Wielu miało osobiste historie i powiązania z psem, jak jeden komentator, który zainspirował się kupieniem pomorza z powodu Boo.