Czy jazda z twoim zwierzakiem jest legalna?

Czy jazda z twoim zwierzakiem jest legalna?

Alexander z Denver pisze: „Co doprowadza Cię do szaleństwa? Dzień dobry Jayson. Czy ludzie mogą jeździć ze swoimi zwierzakami na kolanach? To moja „zwierzęca siku” i jestem ciekawa, czy mam rację, czy nie. ”

Alexander, stan Kolorado nie ma prawa zabraniającego zwierzętom przebywania na kolanach podczas jazdy. Nie ma też prawa, że ​​zwierzęta muszą być zabezpieczone podczas transportu na otwartej przestrzeni wewnątrz pojazdu. Tak nie jest we wszystkich stanach. Więcej o tym za sekundę.

Mimo że technicznie nie jest nielegalne prowadzenie ze zwierzęciem na kolanach, żołnierz Gary Cutler z Colorado State Patrol mówi mi: „Żołnierz może pociągnąć kogoś za trzymanie psa na kolanach na podstawie„ Nieostrożnego prawa jazdy ”, jeśli wierzą, że akcja jest nieostrożnym sposobem na szerokość, nachylenie, zakręty, rogi, ruch drogowy i wszystkie inne towarzyszące okoliczności. Inną opcją, jaką ma żołnierz, jest „kierowca pojazdu, który może pozwolić pasażerowi na ingerencję w prawo jazdy”. „Zasadniczo twierdzi on, że te inne przepisy dotyczą wszystkiego, co się dzieje, co zakłóca zdolność kierowcy do prowadzenia pojazdu, w tym posiadania psa na kolanach.

Podczas moich badań odkryłem, że Hawaje są jedynym stanem, który wyraźnie zabrania posiadania psa na kolanach. Możesz zostać ukarany grzywną w wysokości 97 USD za jazdę z psem na kolanach i 57 USD, jeśli zwierzę jest luźne w poruszającym się pojeździe. Trzy inne stany, New Jersey, Nevada i Waszyngton, mają przepisy stanowiące, że zwierzę musi być odpowiednio transportowane za pomocą urządzenia przytrzymującego dla zwierząt domowych, w tym skrzynek, pasów bezpieczeństwa lub pasów dla zwierząt. W New Jersey właściciele nieposkromionych zwierząt domowych mogą otrzymać grzywnę w wysokości od 250 USD do 1000 USD, a nawet za niesprawiedliwe przestępstwo na mocy prawa dotyczącego okrucieństwa wobec zwierząt.

Istnieje około pół tuzina innych stanów, które próbowały uchwalić przepisy, w tym Michigan, w których kierowcy zostaną ukarani grzywną w wysokości 100 USD za pierwszym razem, gdy kierowca zostanie złapany ze zwierzęciem na kolanach, a grzywna będzie się zwiększać za każdym razem, gdy złapie się kierowcę. Jednak żadna z tych propozycji, w tym Michigan, nie stała się prawem.

Chociaż może nie istnieć żadne szczególne prawo zabraniające zwierzaka na kolanach podczas jazdy w Kolorado, wiele stanów, w tym Kolorado, jak wspomniałem wcześniej, włącza tę praktykę jako część rozproszonego prawa jazdy. Prawo Waszyngtonu jest jedynym miejscem, które wyraźnie wspomina interakcje zwierząt w swojej definicji rozproszenia uwagi kierowcy.

Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Transportu Drogowego nie zbiera danych o tym, ile wypadków można przypisać posiadaniu zwierząt domowych na kolanach, ale istnieją historie rozproszenia zwierząt domowych prowadzące do poważnych wypadków.

W 2011 r. Przeprowadzona została ankieta wśród właścicieli psów przeprowadzona przez Kurgo, firmę zajmującą się produktami dla zwierząt domowych i AAA. Okazało się, że większość właścicieli zwierząt domowych uważa, że ​​niepohamowany pies w samochodzie jest niebezpieczny, ale mniej niż 20 procent stosuje ograniczenie.

Ta sama ankieta wykazała, że ​​17 procent właścicieli zwierząt domowych pozwoliło zwierzakowi siedzieć na kolanach podczas jazdy, 19 procent musiało powstrzymywać swojego zwierzaka przed czołganiem się na przednie siedzenie, a około połowa kierowców powiedziała, że ​​lubi głaskać swoje zwierzę, gdy jest napędowy.